נפילה ברכבת הקלה – מה הפיצוי שמגיע לי?

נפגעתי בתאונה ברכבת הקלה, האם אני זכאי לקבלת פיצוי?

בשנת 2023 צפויים לחנוך בישראל את הרכבת הקלה הפועלת באיזור גוש דן.

היות ובמדינת ישראל פועלת שנים רבות רכבת ישראל, מנגנוני החוק והביטוח ערוכים "לקבלת" הרכבת הקלה.

לצד הנוחות הרבה לאוכלוסייה, ברכבת מתרחשות תאונות רבות לרבות בגין בלימה פתאומית, התחלת נסיעה טרם הספיק הנוסע לשבת ונפילות בזמן ירידה ועלייה מהרכבת הקלה.

על אף שאין המדובר בתאונה "קלאסית", משמע, התנגשות חלילה בין הרכבת לבין גורם נוסף, אירועים של נפילה ברכבת, בלימה פתאומית של הרכבת, פציעה בזמן ירידה מהרכבת או פציעה בזמן עליה מהרכבת – מהווים מבחינת החוק תאונת דרכים לכל דבר ועניין והנפגע זכאי לתבוע פיצויים.

איך מגישים תביעה נגד הרכבת הקלה?

בראשית הדברים, היות וברכבת הקלה נוסעים מדי יום נוסעים רבים, ככל והנפגע לא נדרש להתפנות באמצעות אמבולנס ממקום התאונה לאחר התרחשותה – קיימת חשיבות רבה בפנייה למשרד התחנה, לדווח אודות שהתרחש.

כמו כן, יש לבקש את שמו של בעל התפקיד לו מסרתם את ההודעה אודות הפגיעה הגופנית.

האם יש חשיבות לשמות עדים לנפילה ברכבת הקלה?

כן, כפי שהוסבר אודות חשיבות הדיווח למשרד התחנה אודות התאונה ברכבת הקלה – כך גם חשיבות לבקש, לכל הפחות, פרטי עד אחד שהיה עד לתאונה ברכבת הקלה.

מי ישלם פיצוי בגין תאונה ברכבת הקלה? האם חברת הרכבת הקלה תשלם?

לא, לחברה המפעילה את הרכבת הקלה קיימת פוליסת ביטוח באחת מחברות הביטוח שזכו במכרז לבטח את הרכבת הקלה בביטוח מתאים המכסה, בין היתר, את הנוסעים שנפגעים בזמן נסיעה ברכבת הקלה. כמו שציינו – נפילה ברכבת הקלה, עצירה פתאומית של הרכבת הקלה, בלימה פתאומית של הרכבת הקלה, פנייה חדה של הרכבת הקלה, נפילה טרם הספיק הנוסע לשבת, נפילה במדרגות הרכבת הקלה, נפילה בזמן עליה לרכבת הקלה, תאונה בזמן ירידה מהרכבת הקלה – כל אלו נחשבים לתאונת דרכים המזכה בפיצוי.

בעמוד זה עסקנו בעניין: נפילה ברכבת הקלה, תאונה ברכבת הקלה, האם אני זכאי לפיצוי בגין תאונה ברכבת הקלה? האם אני זכאי לפיצוי בגין נפילה ברכבת הקלה?

 

נפגעת? צור קשר לתיאום פגישה ולבירור זכויותיך!

נפגעת? לבירור זכויותיך ולתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות הזן פרטיך ואנו ניצור עמך קשר בהקדם